۱۳۹۳/۸/۲۶

سونامی سرطان

 
روند رو به رشد سرطان و وقوع "سونامی سرطان "، این بیماری دردناک و کشنده در کشورمان به ویژه در سنین جوانی و نوجوانی واقعیت تلخی است که بعضی از مسئولین نظام جمهوری اسلامی نیز آن را تایید کرده اند. 

خطرات ناشی از ارسال پارازیت های ماهواره ای، آلودگی هوا در اثر توزیع سوخت غیراستاندارد، باران های اسیدی، افزایش آلاینده ها و پدیده ریزگردها از عوامل اصلی زمینه‌ساز سرطان و تخریب جبران ناپذیر زیست بوم کشورمان است. افزون بر این، مصرف دهشتناک مواد مخدر همچون تریاک در ایران، مواد غذایی ناسالم از دیگر عوامل اصلی پیدایش سونامی سرطان در کشورمان است. متاسفانه، بی کفایتی نظام داران جمهوری اسلامی در امور مملکت داری، کشورمان را با خطرات جدی اجتماعی و بهداشتی روبرو کرده است.

غم انگیزتر آنکه، هیچ اقدام عملی برای کاهش آثار آلودگی هوا بر محیط زیست مشاهده نمی شود و روزانه شاهد خشک شدن منابع آبی، از بین رفتن طبیعت بی نظیر کشورمان و مواجه با فاجعه خشکسالی در آینده ای نه چندان دور می باشیم.

هم میهنانم، 

فراتر از بحران های سیاسی و اقتصادی که نظام جمهوری اسلامی، کشورمان را امروز با آن مواجه کرده است، در این شرایط سخت و دشوار که زیست بوم ملت ایران در معرض خطر جدی می باشد و مرگ دلخراش اخیر هنرمندان جوان کشورمان شاید تلنگری جدی باشد تا در مقابل استبداد جمهوری اسلامی و برای برقراری حکومتی برآمده از اراده ملت که دل نگران سرنوشت مردم ایران باشد، ایستادگی کنیم.

پاینده ایران
رضا پهلوی